REFERATUA.ORG.UA — База українських рефератівГоловна Підприємництво → Продукт (послуги) та ринок. Продукт (вид послуг) бізнесу

Реферат на тему:

Продукт (послуги) та ринок. Продукт (вид послуг) бізнесу

Ця частина бізнес-плану починається з розділу, у якому описується той продукт або та послуга, що ви хочете запропонувати вашим майбутнім покупцям і заради виробництва яких одумується весь проект. Ніхто у світі не дає грошей просто на будівництво заводу хімічних волокон або відкриття майстерні по ремонті годин. Тут від вас зажадають граничної чіткості і насамперед відповіді на питання:

Які потреби покликана задовольняти ваш товар або послуга?

Що особливого в ньому і чому споживачі будуть відрізняти його від товарів (послуг) ваших конкурентів?

Якими патентами або авторськими посвідченнями захищені особливості вашого продукту або технології?

Дуже важливий момент, що часто забувається - наочне зображення товару або виробів, отриманих за допомогою вашої технології. Дуже важко буває одержати гроші під ідею, що ще не привела до появи б одного екземпляра нового товару. Об цей камінь регулярно спотикаються в переговорах із закордонними бізнесменами наші вчені і конструктори. Їм говорять: „Покажіть зразки вашої продукції. Ми хочемо на нього подивитися і випробувати". А наші фахівці тільки знизують плечима, пояснимо „Ви знаєте, є тільки лабораторні зразки, що недоведені до товарного виду, але це нічого, от тільки підпишемо контракт на постачання і відразу ж обов'язково". Але краще один раз побачити, чим сто разів почути, а тому в бізнес-план треба обов'язково помістити фотографію або дуже гарний малюнок вашого товару, що дозволяє скласти про нього досить чітке представлення.

У даному розділі бізнес-плану повинна бути зазначена зразкова ціна вашого товару і вартість витрат, що підуть на його виробництво. З цього орієнтовно можна визначити і розмір прибутку, які буде приносити кожна одиниця товару.

Дуже важливо чітко охарактеризувати основні якості вашого товару, переваги його дизайну й особливості упаковки, у якій він буде продаватися. Усе це має особливе значення для товару, призначеного для продажу на світовому ринку, а тепер - і на нашому внутрішньому.

У цьому ж розділі описується й організація сервісу вашого товару, якщо цей технічний виріб. Але не слід робити акцент на „виняткові" достоїнства товару. Краще зосередитися на максимальному задоволенні ринку, унікальних споживчих властивостях. Першим кроком у цьому напрямку є вичерпне знання власного товару: які його відмітні риси, яку користь він може принести потенційному покупцеві.

При доборі продуктів, що призначаються для зовнішнього ринку, корисно розглянути й оцінити успішність їхньої реалізації на внутрішньому ринку. Необхідно пам'ятати, що продукти, що призначаються для зовнішнього ринку, вимагають специфічних оцінок з погляду функцій, ціни й естетики.

Для правильного написання даного розділу бізнес-плану необхідно дати відповіді на такі питання:

1. Яке призначення (функція) вашого продукту і можливі сфери його використання?

2. Яким чином реалізується головне призначення вашого продукту?

3. Перелічите основні характеристики і параметри вашого продукту, оригінальні й унікальні риси, що роблять його конкурентноздатним.

4. У чому особлива цінність вашого продукту для покупця?

5. Чому саме ваш продукт буде користуватися попитом на ринку?

6. Які слабкі сторони вашого продукту?

7. Охарактеризуйте якість життєвого циклу вашого продукту.

8. Скільки часу необхідно для доведення нового продукту до перших продажів, до піку продажів, до піку прибутку, до припинення продажів?

9. Які можливості адаптації (модифікації) вашого продукту до змін ринку?

10. Опишіть можливості й особливості вашої фірми, що дозволяють їй забезпечити успішний випуск і поширення продукту.

11. Чи може ваш продукт бути захищений авторськими правами, патентами, торговельними знаками?

12. Які продукти можуть бути запропоновані для зовнішньої торгівлі?

13. Що робить ваші продукти конкурентними?

14. Чому іноземні покупці будуть купувати саме ваші продукти?

Тема 4.2. Аналіз ринку збуту

Щоб домогтися стійкого росту обсягу продажів, необхідно досконально вивчити свій ринок, тобто організації і людей, що купують товар або користуються послугами. Потенційних та реальних споживачів слід тримати під постійним контролем. Тоді ви завжди будете знати чи варто залишатися на даному ринку чи слід його залишити. Однак слід діяти обережно. Поява на ринку або відхід з нього належать до числа найбільш важливих стратегічних рішень і потребують ретельного розрахунку.

Звичайно, ви у найбільшому ступені зацікавлені в тих споживачах, які куплять ваш товар за ціною, що забезпечує одержання прибутку в достатньому обсязі і протягом тривалого періоду для того, щоб ваша фірма могла існувати і розвиватися. Отже, ваше перше завдання - визначити свій цільовий ринок. Пошук його здійснюється шляхом логічних міркувань на тему: „Хто зацікавлений у ваших товарах або послугах?" Почніть зі своєї сьогоднішньої клієнтури або того, хто міг би стати вашим потенційним покупцем.

Як тільки фірма почне функціонувати, ви повинні відповісти на наступні питання:

1. Якими ви уявляєте свої ринки?

2. На яких з них ваша фірма вже задіяна?

3. Які товари користуються попитом?

4. Хто є вашим покупцем у даний час?

5. Хто міг би стати вашим потенційним покупцем?

6. Як би ви охарактеризували свій ринок?

7. Чому люди купують ваш товар?

8. Чому вони купують у вас, а не у вашого конкурента?

9. Що саме вони купують?

10. Яким образом розширити коло таких покупців?

11. Яка ємність вашого ринку (ринків)?

12. Яка частка ринку приходиться на вашу фірму?

13. Який потенціал росту даного ринку?

14. Що буде відбуватися з вашою часткою в міру розширення ринку - скорочення або збільшення?

15. Відноситься даний ринок до числа конкурентних чи ні? Якщо ні, то чому?

16. Чим залучити покупців і як удержати їхня увага?

17. Як домогтися розширення границь ринку?

Порівняно легко установити особливості купівельного попиту та інші характеристики таких ринків, щодня спостерігаючи за ними і проводячи вибіркові дослідження. Цим люблять займатися в школах бізнесу, так що вивчення ринку обійдеться вам не дорого, потрібно лише відшкодувати витрати студентів і їхніх викладачів.

Четверте питання заслуговує на особливу увагу. Товари


 
Загрузка...