REFERATUA.ORG.UA — База українських рефератівГоловна Кулінарія → Машини для подрібнення овочів

Реферат на тему:

Машини для подрібнення овочів

Овочерізальні машини, які застосовуються на підприємствах громадського харчування, за конструкцією та принципом дії можна розділити на дискові, пуансонні та роторні.

Дискові овочерізальні машини складаються із приводу, корпуса, завантажувальної камери із пристроєм для підтримання продукту і робочого органа. Вони працюють таким чином: завантажені в камеру овочі попадають на "бертальний диск із різальним інструментом, який обертаючись, зрізає частину продукту. Відрізані частинки проходять через щілину між ріжучим інструментом та диском і виходять із розвантажувального отвору машини.

Пуансонні овочерізальні машини складаються з приводу, корпуса, пуансона та ножів решітки. Привід пуансона може бути як механічним, так і ручним. Пуансонні машини розрізняються конфігурацією робочої поверхні пуансона, а також конструкцією ножової решітки та завантажувального пристрою. Ножові решітки складаються із декількох рядів ножових полотен, розташованих взаємно перпендикулярно.

Принцип роботи пуансонних овочерізальних машин полягає в тому, що пуансон здійснює в робочій камері зворотно-поступальний рух, протискує продукт через нерухому ножову решітку.

Робочим органом роторних овочерізальних машин є нерухомо встановлений ніж та рухомий ротор із захватами.

Принцип роботи такий: через завантажувальний пристрій машини продукт попадає в робочу камеру, де захватами обертаючого ротора подається до нерухомого ножа. Нарізаний продукт усувається з машини через розвантажувальний отвір.

Універсальна овочерізальна машина МРО-400-1000 призначена для фігурного нарізання сирих овочів, а також шинкування капусти.

Овочерізальна машина роторного типу (рис. 1) має корпус та привідний механізм, який складається з електродвигуна та клиноременної передачі. У корпусі розміщені робоча камера та приводний вал, який закінчується спеціальним стаканом із двома шипами, за допомогою яких обертання передається робочим органам машини. На передній стінці корпуса змонтовані кнопки керування, вимикач, який забезпечує безпеку роботи на машині.

Машини для подрібнення овочів

Рис. 1. Овочерізальна машина МРО-400-1000 із моторним пристроєм:

а - розріз, б - загальний вигляд; 1 - приводний вал. 2 - гайка, З - стакан, 4 - корпус, 5 - ножовий блок, 6 - стопорний гвинт, 7 - завантажувальна кришка, 8 - лопасть, 9 - ротор, 10 - барабан, 11 - електродвигун, 12 – клиноременна передача, 13 - защіпка, 14 — защеплення.

Овочерізальна машина комплектується різальними змінними механізмами та робочими органами, які дають можливість використовувати машину для нарізання сирих овочів кружальцями, кубиками, брусочками, соломкою тощо.

До комплекту машини входять:

- барабан з ротором і блоком;

- ручний пристрій;

- змінні робочі органи - три блоки, чотири ножові решітки, три дискові ножі, додаткове приладдя: грибок-запобіжник, відкидач, прочищувач.

Набір пристроїв для нарізаній овочів складається із нерухомо прикріпленого на корпусі машини барабана, ротора та змінного ножового блоку. Барабан складається із литого корпуса, відкидної завантажувальної лійки та з'ємного блоку (одного або трьох).

Ротор із втулкою утворює диск, на якому прикріплені три вертикальні лопасті. Для з'єднання із приводним валом машини втулка ротора має паз. До вала ротор прикріплюється болтом із лівою різьбою.

Блок складається із вилитої щоки, на якій закріплені дві вилки, а також відрізний або гребінчастий ножі. До машини додається блок із плоским ножем, який дозволяє нарізати овочі кружальцями товщиною 3 мм та шинкувати капусту, а також три блоки із гребінчастими ножами для нарізання овочів брусочками перерізом 3x3, 10x10, 6x6 мм.

Ножова решітка складається із корпуса та ножових полотен, вставлених у пази корпуса й закріплених там обоймою та втулкою. До комплекту машини входять ножові решітки з розміром чарунки 6x6, 10х 10, 15х 15, 20x20 мм.

Дисковий ніж представляє собою диск, на якому закріплені два ножі криволінійної форми. До машини додаються три дискові ножі.

Ручний пристрій складається з корпуса з трьома отворами -двома круглими та одним серповидним.

Терковий диск складається з корпуса та прикріпленої до нього тертушки. Грибок-запобіжник служить для кріплення до приводного вала машини дискових машин або теркового диска, а також для забезпечення безпеки праці на машині.

Трилопасний відкидувач призначений для усунення з робочої зони нарізаного продукту. Прочищувач служить для звільнення ножових решіток під час санітарної обробки від залишків продуктів.

Правила експлаутації МРО-100-400

Машину встановлюють на робочому столі висотою 600-700 мм і прикріплюють до нього болтами.

На стінці поруч із машиною розміщують електрощит із магнітним пускачем та автоматичним вимикачем. Бажано, щоб біля машини на стінці були прикріплені полиці для зберігання змінних робочих органів та приладдя.

Овочі, які підлягають нарізанню, повинні бути помиті, великі коренеплоди розрізані вручну на декілька частин, а капуста звільнена від качана.

Для нарізання овочів брусочками машину збирають у такій послідовності: на корпус машини прикріплюють барабан, вставляють у нього ротор та встановлюють його на приводний вал так, щоб прорізь втулки ротора співпадала з шпильками вала. Ротор пригвинчують до вала спеціальним болтом, встановлюють на барабані змінний блок з гребінчастими ножами і закріплюють його відкидним болтом. Після цього підключають машину до електромережі, натискаючи копку "Пуск", вмикають електродвигун.

Призначені для нарізання овочі невеличкими порціями подають до завантажувального віконця кришки барабана. Нарізані шматочки висипаються через розвантажувальний отвір машини в підставлену тару.

Для нарізання овочів кружальцями або шинкування капусти машину збирають таким чином. На валу встановлюють трилопасний відкидувач, дисковий ніж, який пригвинчується болтом до вала. На корпусі машини фіксують ручний пристрій, після чого вмикають електродвигун машини. В один із отворів ручного пристрою завантажують овочі, притискаючи їх до обертального дискового ножа.

Для нарізання овочів соломкою проводиться аналогічне збирання машини, тільки на валу замість ножового прикріплюють терковий диск.

В процесі експлуатації овочерізальних машин необхідно суворо дотримуватись вимог охорони праці. Не слід знімати та встановлювати змінні робочі органи до повної зупинки машини. Забороняється направляти і проштовхувати продукт руками, у випадку заклинення продукту машину необхідно зупинити.

Після роботи машину відключають від електромережі, знімають змінні робочі органи, очищують їх від залишків продуктів, промивають гарячою водою і просушують, корпус машини протирають м'якою тканиною.

Завдяки блокуючому пристрою електродвигун не можна вмикати до тих пір, поки на корпусі машини не буде встановлений барабан із закритою завантажувальною лійкою або ручний пристрій.

Овочерізальна машина МРОВ-160 служить для нарізання варених овочів. Вона складається з станини, приводного механізму, тарільчастого корпуса, кришки з приймальним бункером, дволопасного ножа, ножової решітки, кнопкового пускача.

На станині машини прикріплений приводний механізм, який складається із електродвигуна та черв'ячного редуктора. На приводному механізмі розміщений круглий тарільчастий корпус, усередині якого на вертикальному вихідному валу редуктора за допомогою фасонної гайки прикріплений дволопасний ніж. Тарільчастий корпус має два розвантажувальних віконця. Одне віконце (більшого розміру) з розміщеним під ним лотком обладнане направляючими, на які встановлюється ножова решітка. На корпусі для фіксації решітки передбачений замок. Друге віконце з лотком служить для усунення крихт продукту. Крихти знімаються з ножа (при його обертанні) спеціально передбаченим для цієї мети скребком.

Ввімкнення та вимкнення електродвигуна машини відбувається за допомогою кнопкового пускача. До машини додається штовхач та три ножові решітки із отворами 7,7x767,14,5x14,5,20x20


 
Загрузка...