REFERATUA.ORG.UA — База українських рефератівГоловна Фізична культура → Обладнання місць заняття з легкої атлетики

Реферат на тему:

Обладнання місць заняття з легкої атлетики

Обладнання для бар'єрного бігу

Бар'єри виготовляються з металу або іншого придатного матеріалу, а верхня перегородка - з дерева. Він складається з двох основ та двох вертикальних стійок, на яких закріплена прямокутна рама. Для надання міцності встановлюється одна або більше поперечин. На основах встановлюються противаги, здатні перемішуватися на них. Під час прикладання у центрі верхньої перегородки зусилля від 3,6 до 4,0 кг бар'єр повинен перевертатися. Основні параметри бар'єра:

 • ширина -1,18-1,20 м;

 • довжина основи - 0,7 м;

 • загальна вага - не менше 10 кг;

 • перегородка - ширина - 70 мм, товщина - 10-25 мм.

Обладнання місць заняття з легкої атлетики

Обладнання місць заняття з легкої атлетики

Бар'єри фарбують у білий колір. Верхня перегородка на відстані 225 мм з обох боків повинна мати чорні смуги. Допускається використання інших контрасних кольорів.

Обладнання місця метання диска

Диск метають з круга діаметром 2,6м ( 5мм). Поверхня круга покривається бетоном, асфальтом чи іншим придатним матеріалом, що забезпечує добре зчеплення. Круг обмежений металевим обручем, що виготовляється з металевої стрічки завтовшки не менше 6мм і виступає над поверхнею круга на 20мм ( 6мм). Фарбується обруч у білий колір. В обидва боки від круга, з бокових границь обруча, проводяться білі лінії довжиною 0,75 м і шириною 50 мм. Вони розташовуються перпендикулярно до вісі сектора і теоретично проходять через центр крута.

Обладнання місць заняття з легкої атлетикиОбладнання місць заняття з легкої атлетики

Місцеприземлення снарядів повмнно бути позначене з боків білими лініями шириною 50 мм, що розмічають сектор у 34,92°, нанесений на грунт тзк, щоо його радіальні Ліни перетиналися у центрі круга. У залежності від рівня змагань здійснюється відповідна його розмірка в середині. Через 5 м проводиться розмітка метражу відповідним радіусом з відстані, що визначається кваліфікацією метальників. На бокових лініях сектора встановлюються таблички метражу.

Корпус диска виготовляється з дерева або іншого придатного матеріалу з металевим ободом, край якого якого повинен бути заокругленим. Краї диска у поперечному розтині повинні утворювати півколо радіусом 6 мм.

Обладнання місця змагань з метання списа

Місцем для розбігу у метанні списа служить доріжка шириною 4м, яка обмежується з боків білими лініями завтовшки 50мм. Мінімальна довжина доріжки для розбігу 30м а максимальна - не більше 36,5м. Зона для розбігу обмежується у кінці лінією або криволінійною планкою, виконаною радіусом 8м та шириною 7см. В обидва боки від доріжки для розбігу, у місці з'єднання з криволінійною планкою, перпендикулярно відходять "вуса" довжиною 0,75м та шириною 70 мм.

Місце приземлення снарядів служить сектор, який будується таким чином, 3 середини доріжки для розбігу на відстані 8 м від криволінійної планки (лінії) проводяться дві лінії, що проходять через місця з'єднання бокових ліній з криволінійною. Вони, розходячись, утворюють сектор під кутом 29°. У середині сектора проводиться розмітка метражу через 5м, починаючи з відстані, у відповідності до кваліфікації метальників, а із зовнішнього боку обмежувальних ліній встановлюються таблички метражу та позначки відповідних рекордів і кращого результату змагань.

Обладнання місць заняття з легкої атлетики

Обладнання дистанцій для спортивної ходьби,

пробігів, марафонського бігу

Дистанції спортивної ходьби, пробігів, марафонського бігу вибираються на дорогах з твердим покриттям і розмічаються суцільною білою смугою впродовж всієї її довжини. На менш довгих дистанціях рекомендується наносити поперечні лінії з позначенням кожного подоланого кілометра, а на дистанціях більше 20 км - через кожних 5км.

Обладнання місць заняття з легкої атлетики

У марафонському бігу та ходьбі на 20, 30, 50 км траса повинна проходити по замкнутому колу або туди і назад. Довжина замкнутого кола на дистанціях 20, 30 км може мети мінімально 1500м та максимально 2500м, а на дистанції 50 км-не більше 5000м.

Перші 100-200 м дистанції та ділянки поворотів необхідно з обох боків обмежити гірляндами прапорців. Заокруглення на поворотах повинно бути виконане радіусом не менше 4м. Поворот позначається відповідним знаком на щиті з вказанням подоланого відрізка.

Обладнання місць заняття з легкої атлетики

Обладнання місць заняття з легкої атлетики

Для проведення кросу вибирається відкрита місцевість (поля, луки, просіки). Можуть допускатися також ділянки ораної землі обмеженої довжини. Якщо траса проходить лісом, де ясно виділяється стежка, її необхідно чітко розмітити прапорцями - з лівого боку червоними, з правого - білими, котрібвиднілисяза125м. Перші 1500 м дистанції не повинні мати вузьких місць та інших складних природних перешкод (ровів, підйомів, спусків).

Не дозволяється під час проведення змагань зі спортивної ходьби, пробігів, марафонського бігу та кросу зменшувати зазначену дистанцію за довжиною. Допускається тільки збільшення довжини дистанції, але не більше як на 1м впродовж 1км. Наприклад, довжина марафонської дистанції становить 42км 195 м. Якщо добавити на кожний кілометр по 1 м, то загальна довжина дистанції не повинна перевершувати 42 км 237 м.

На змаганнях зі спортивної ходьби на дистанціях 20 км і більше пункти пиття розташовуються через 2-3 км траси або на кожному колі траси, та в кінці дистанції.

На всіх дистанціях спортивної ходьби довжиною 20км і більше пункти харчування розташовуються приблизно через 5км або на кожному колі траси. Між пунктами харчування можуть розташовуватися пункти пиття. Харчування можуть приносити самі спортсмени, а також здійснюють забезпечення ними організатори змагань.

Вимірювання довжини колової бігової доріжки проводиться при наявності бровки на відстані 30см від неї (для першої доріжки), та на відстані 20см (для другої і наступних доріжок). При відсутності бровки довжина всіх доріжок вимірюється на відстані 20см від внутрішнього краю лінії. З цього виходить, що лінія, яка знаходиться за напрямом бігу зліва, до розмірів ширини бігової доріжки не входить. Також не входить до довжини доріжки фінішна лінія. Ширина окремої бігової доріжки може коливатися від 1.22м до 1.25м. Кожна стартова лінія входить до довжини дистанції.

Доріжки, стартові та фінішна лінії розмічаються білими лініями шириною 50мм. За 3 м до стартової лінії та 10 м після фінішної лінії простір має бути вільним (рекомендується після фінішної лінії навіть 15 м).

Загальна рекомендована довжина колової бігової доріжки - 200 м, але допускається для проведення змагань доріжка довжиною від 150 до 200м. Овальне заокруглення внутрішньої бігової доріжки рекомендується розмічати радіусом не менше як 11м, а для 200-метрової доріжки – 13 м, допустимий максимальний радіус-21 м.

Список використаної літератури

 • Колодій О.В., Лужковський Є.М., Ухов В.В. Легка атлетика та методика викладання. – М., 1985.

 • Коробейніков М.К., Міхеєв А.А., Ніколенко І.Г. Фізичне виховання. – М., 1989.

 • Кривоносов М.П., Юркевич Т.П. Методика навчання легкоатлетичних вправ. – Мінськ, 1986.

 • Кукушкин А.П., Хоменков Л.С., Срепанченок И.А. Легкая атлетика. – М., 1957.

 • Кушмелюк В.І. Організація, суддівство та обладнання змагань з легкої атлетики. – Івано-Франківськ, 2003.

 • Легкая атлетика. Правила соревнований. – М., 1978.

 • Петровський В.В. Як навчати легкоатлетичних вправ. – К., 1972.

 • Сидоренко М.М. Легка атлетика. – Мінськ, 1968.

 • Техніка легкоатлетичний вправ. Методичний посібник. – Івано-Франківськ, 2003.

 • Хоменко Л.С. Книга тренера з легкої атлетики. – М., 1987.


 •  
  Загрузка...