REFERATUA.ORG.UA — База українських рефератівГоловна Інформатика, комп'ютери, програмування → Системи технічного документообігу

Міністерство освіти Украйни

Національний університет "Львівська політехніка"Системи технічного документообігу

реферат

з курсу "Основи проектування систем штучного інтелекту"Виконав

студент гр. ____

_______________

Прийняв

ассистент каф. САП

Керницький А.Б.Львів 2001

Програмні засоби для систем, що забезпечують документообіг у проектних і конструкторських бюро, технічних відділах мають, власну специфіку, що відрізняє їх від офісних систем документообігу. У першу чергу це набагато більша розмаїтість форматів оброблюваних документів, значну частину яких складають графічні документи - креслення, схеми, плани і т.д. Ще однією особливістю є стабільний щорічний ріст місткості ринку таких систем, причому експерти вважають, що така позитивна тенденція збережеться. Додатковою позитивною рисою програмного забезпечення автоматизації документообігу з погляду програмістського співтовариства є те, що його необхідно, для ефективного використання, настроювати на умови конкретного замовника. Це дає роботу багатьом фірмам-постачальникам програмного забезпечення. Так з'являється ланцюг "розроблник (чи його правонаступник) - постачальник - споживач" в якому немає місця для піратського способу поширення програм, тому що постачальник зобов'язаний бути в тісному контакті зі споживачем, настроюючи програмне забезпечення, що поставляється. Для умов нашої країни це важливо. Багато фірм могли б одержати стабільний доход, візьмися вони за розробку і продаж систем інженерного документообігу

Відомо, що практично всі організації, що працюють з інженерною інформацією в нашій країні, використовують як апаратні засоби персональні комп'ютери на Intel-сумісних процесорах. Основною операційною системою для них до останнього часу була MS-DOS, а середовищем розробки - AutoCAD. Утім, це вірно не тільки для нас. Однак тиск графічних операційних середовищ на ринок істотно зріс, тому для усіх, хто зв'язаний з обробкою інженерною інформацією, устала проблема вибору: "Що робити - перейти в OS/2, UNIX чи Windows?" Ще раніш про це задумалися розробники програмного забезпечення. Їхній вердикт одностайний: "Звичайно, Windows". Візьмемо в якості "флюгера" Autodesk і подивимося, куди дує вітер змін. Судячи з тому, що 13-а верси AutoCAD явно тяжіє до Windows, а не до DOS, фірма Autodesk, видимо, остаточно вирішила, що майбутнє AutoCAD належить Windows. Тому в огляд увійшли розробки фірм ACS Telecom, AutoMate, Cyco, Rasterex, Synergis і Softdesk, орієнтовані на роботу в Windows.

Прийнявши це як факт, варто сказати, що першою й основною характеристикою доброї Windows - орієнтованої програми інженерного документообігу (далі для стислості будемо використовувати абревіатуру TDM - technical document management) є те, яким образом; ця програма оперує безліччю документів, над якими ви одночасно працюєте в Windows. Креслення, коментарі, бази даних, текстові документи, довідки, таблиці і довідники можуть бути частиною вашого проекту. Оскільки Windows має численні можливості для створення, збереження, видалення, переміщення і перейменування файлів, TDM може легко заплутатися або переповнитися, якщо ви захочете контролювати всі наявні дані про проект. Кожна з розглянутих програм надає різний ступінь контролю за файловою системою Windows, так що вам належить співвідносити свої потреби з їх можливостями. Не менш важлива сумісність програми зі стандартними методологіями інтерфейсу Windows. Програми дуже розрізняються по ступені відповідності стилю роботи і стилю выполнени документації стандартному для Windows-додатків. Усі розглянуті в цій статті програми керують системою файлів Windows, адекватно використовують клавіатуру, мишу і наявні піктограми ("іконки"), програми екранної підказки, переглядають широкий спектр файлів різних форматів і інтегрують TDM зі стандартними програмними продуктами Windows. Однак усі ці програми занадто сильно орієнтуються на НИС падаючі меню, що містять клавіатурні скорочення дл командного доступу.

Крім того, не так-то просто зв'язати документи, створені в текстовому редакторі, з базами данных TDM більшості розглянутих програм. Практично в них в усіх є системи екранних підказок, і тем при спробі працювати з програмами без попереднього вивчення документації, з вами може відбутися конфуз.

AutoEDMS 3.0 (ACS Telecom)

AutoEDMS має простий інтерфейс, так що цей продукт може відразу ж після придбання допомогти вам у рішенні ваших проблем. Інструкція, що поставляється разом з програмою, містить необхідну інформацію щоб почати працювати з програмою. Дві сторінки документації подають інформацію про зміст титульних блоків і загальну інформацію, таку як дані проекту, адреси і т.п. Крім того, при бажанні ви можете переключитися на списковый перегляд Query. Більш того, ви можете відразу ж створити свій власний бланк, що містить піктограми, полю даних, картинки, і т.д. При створенні бланка за допомогою Formbuilder ви одночасно створюєте базу даних. Formbuilder простий засіб, що дозволяє вам розробити свій власний інтерфейс.

Системний адміністратор AutoEDMS може використовувати мову ACL для створення і настроювання власних програм і програм, створених ACS Telecom чи сторонніми розробниками. Крім того, ACL має додаткову можливість доступу до DDE і до утиліти AutoEDMS ELC (Embedding and Linking Control), що дозволяє створювати власні функції. Найбільш вражаючими можливостями є: робота з будь-якою мовою, що використовує таблицю кодування ASCII, з великою кількістю баз даних, генерація запитів до баз даних, система захисту файлів і гарна система перегляду файлів всіх основних продуктів Windows. AutoEDMS також дозволяє додавати голосові повідомлення до файлу і друкувати файли без інсталяції відповідної їм програми.

Редагувати будь-який файл у базі даних відносно просто, за умови підключення відповідної цьому файлу програми до


 
Загрузка...