REFERATUA.ORG.UA — База українських рефератівГоловна Інформатика, комп'ютери, програмування → Подання знань в агентних системах на прикладі системи “Internet Knowledge Manager” та динамічних цифрових бібліотек

Національний Університет "Києво-Могилянська академія"

Департамент комп'ютерних технологій

Кафедра Інформатики Реферат з курсу "Програмне забезпечення інтелектуальних систем"

Подання знань в агентних системах на прикладі системи "Internet Knowledge Manager" та динамічних цифрових бібліотек.

Виконав студент V курсу ДКТ

Чаговець Олексій Борисович

Викладач: С.С. Гороховський

Київ, 1999

Зміст

Підгрунтя. 3

Вступ 3

Простий приклад створення і виконання агента для ціноутворення 5

Як працює IKM технологія 7

Direct English Specification 7

Нова Технологія 9

Теорія декларативного знання 10

Висновки 11

Література 12

Підгрунтя.

Люди уявляють знання як символи, слова, принципи, зображення, і так далі. Зміна в способі, у який людське знання представляється в програмному забезпеченні може викликати великі зміни у діловій практиці. Наприклад, винахід Hypertext Markup Language (HTML) спричинив розробку Web, і успішних основаних на Web видах бізнесу.

Управління знаннями в даний момент видається важливим для досягнення успіху великих підприємств і з'єднаних економік. Електронна бібліотека для бізнесу, в якому автори мають права і авторські гонорари, може проглядатися як засоби роблення Управління знаннями в з'єднаній економіці. Авторів переконують, частково авторськими гонорарами, сумісно використовувати їхнє знання і виразити це як текст, звукові та відео "документи". Програмне забезпечення використовується: для знаходження, комбінування та доставки частин документів; для гарантування, що права поважаються; і, для обчислення авторських гонорарів.

Internet Knowledge Manager – це середовище, яке забезпечує ясний спосіб представлення знання у вигляді зручних для читання агентів, які можуть також виконуватися як програмне забезпечення. Це використовує певну нову технологію, щоб додати новий спосіб використання World Wide Web. З IKM, ви можете використати стандартне Web вікно перегляду, щоб створити і виконати ваших власних агентів, і ви можете робити це природною мовою, без програмування. Оскільки агенти записуються природною мовою, вони можуть розміщуватися в Електронній бібліотеці, і вибірково отримуватися використовуючи звичайні текстові пошукові методи. Таким чином, IKM подає новий спосіб, в якому людське знання може представлятися в програмному забезпеченні.

Покажемо простий приклад створення і виконання IKM агента для підрахунку цін. Опишемо, як нова технологія працює.

Вступ

Люди уявляють знання як символи, слова, принципи, зображення, і так далі. Записані людські мови розвинулися від зображень, до ідеограм, до мов, якими ми можемо писати на папері, щоб висловлювати абстрактні принципи один до одного. Оскільки ми переходимо від паперу до інформаційних систем, розробки способів, у який наше знання представляється в програмному забезпеченні стають важливими для успіху в бізнесі. Дійсно, зміна в способі, у який людське знання представляється в програмному забезпеченні, може спричинити великих змін у діловій практиці. Наприклад, винахід Hypertext Markup Language (HTML), разом з розробкою в CERN, спричинив розвиток Web. Результатом є нове сімейство Web- основаних способів ведення бізнесу

Однак, можна подумати, що ми щойно почали представляти ділове знання на Web. У цьому зображенні, люди, скоріше ніж Web або інші системи програмного забезпечення, мають більшість із знань, що роблять організації ефективними і прибутковими. Фактично, Управління знаннями було нещодавно винайдено, і розглядається як важливе для успіху великих підприємств. Такі підприємства можуть представляти собою більш-менш поодинокі сутності, подібно урядам або багатонаціональним корпораціям, або вони можуть бути наборами відношень, основаних на з'єднаних економіках, як наприклад країни, які торгують одна з одною, або мережі постачальників між фірмами-виготовлювачами.

Багато зусиль в Управлінні знаннями націлено на те, щоб виділяти неявне знання, утримуване небагатьма людьми, щоб зробити його явним у відповідних контекстах, і, щоб зробити його основою для осмислених дій всім підприємством. Потрібно декілька речей, щоб ввести ізольовані фрагменти коштовного знання в корисний загальний контекст. Спершу, люди, які мають знання, повинні переконатися, що вони зацікавлені в тому, щоб сумісно використовувати його, і цим людям треба допомогти зробити його явним. По-друге, нам потрібний зрозумілий спосіб представлення знаннь. По-третє, нам часто буде потрібне програмне забезпечення, яке використовує знання.

Електронна бібліотека (DL) для бізнесу може розглядатися як засоби реалізації управління знаннями в з'єднаній економіці. Розгляньмо такий приклад: Діловий консультант має знання про економні способи роботи з міжнародними правилами оподаткування платежів. Її переконують стати автором, зробити її знання явним, і розмістити його в DL. Вона зацікавлена в тому, щоб зробити це тому, що програмне забезпечення DL захищає її права, і платить авторські гонорари. Так, з її точки зору, DL є надійним і ефективним шляхом доставки її знання до клієнтів. Вона бачить, що її інвестиція в знанні відплачується в більших гонорарах ніж це робиться традиційними методами.

Щоб цей приклад запрацював, DL повинна забезпечити зрозумілий шлях представлення знання консультанта, захист її інтелектуальної власності, і сплачення їй за використання її знання. Частина знання представляється як текст, звукові та відео "документи". DL впорядковує знання частково інформацією про документи – метаданими – які представляються в таблицях бази даних. Метадані не тільки допомагають організувати знання, але також допомагають записати і змінювати права та авторські гонорари. Програмне забезпечення DL – це набір функцій і служб, що дозволяє клієнтам використати сховище для знаходження і отримання документів. Програмне забезпечення також гарантує, що права авторів поважаються, і підраховує авторські гонорари. Оскільки бібліотека цифрова, справа метаданих – записувати не тільки цілі документи але також їхні частини.Частини документів можуть потім перетворюватися багатьма


 
Загрузка...