REFERATUA.ORG.UA — База українських рефератівГоловна Страхування → Страхуваня транспортних засобів

Реферат на тему:

Страхуваня транспортних засобів

План.

Вступ.

1.Об єкти страхування.

2.Страхування автомобілів за умов ремонту,парковки та зберігання у гаражах.

3.Страхування водних транспортних засобів.

4.Страхування вантажів.

Висновок.

Страхування транспортних засобів

Вступ

Засоби транспорту, як і домашнє майно страхуються добровільно. На страхування беруться автотранспортні засоби та водні маломірні судна, які підлягають державній реєстрації у встановленому порядку.

До автотранспортних засобіввідносять: легкові, вантажні, вантажо-пасажирські мікроавтобуси, мотоцикли, моторолери, мотоколяски, мопеди, трактори та міні-трактори.

До водних транспортних засобіввідносять різноманітні човни, яхти, катамарани і т.ін Як показує практика найбільш розвиненим країн світу, найпоширенішим видом майно вого страхування г страхування автотранспор тних засобів. У США, приміром, гта даний ви, страхування припадає близько 45% загальне го збору премій за майновим страхуванням. Це пояснюється, з одного боку, підтрімким зростанням чисельності власників автотранс портних засобів та високим рівнем небезш ки цього виду транспорту – з іншого. Статистичні дані свідчать, що число загиблих на млрд. пасажиро-кілометрів становить: для автотранспорту – 16 чоловік, для повітряного – 6,5, для залізничного – 1,2 чол.

Водночас із транспортним засобом можуть бути застраховані (за бажанням страхувальника) водій та пасажири, додаткове устаткування до транспортного засобу, вантаж, який на ньому перевозять.

1.У автострахуванні до об'єктів страхування відносять:

– страхування "авто-каско";

– страхування громадянської відповідальності;

– страхування від усіх видів ризиків;

– страхування автомобілів на час ремонту, парковки та зберігання в гаражах;

– страхування експортно-імпортних вантажів;

– страхування вантажів при перевезеннях внутрішнього сполучення;

– страхування від нещасних випадків під час ДТП.

Страхування від усіх видів ризиківпередбачає найповніше страхове покриття. Воно забезпечує відшкодування збитків, спричинених втратою або пошкодженням застрахованого транспортного засобу, фізичними травмами людей та пошкодженням майна третьої сторони.

При страхуванні автомобілів приватних власників, крім перерахованих уже ризиків, додаються ще відшкодування бенефіціару (правонаступнику) в разі смерті страхувальника всієї капітальної суми, при фізичних каліцтвах – затрати на лікування, а також на покриття збитків від пошкодження багажу та інших предметів, що знаходились у салоні автомобіля.

Страхування "авто-каско"передбачає страховий захист від будь-яких збитків, котрі можуть виникнути внаслідок пошкодження, повної загибелі або втрати автотранспортного засобу чи окремих його частин за настання обумовлених у страховому полісі подій. Цей вид страхування поширюється на всі автотранспортні, водні та наземні види транспортних засобів.

Страхування "авто-каско" може бути повним, або частковим.

При повномустрахуванні "авто-кагко" власник транспортного засобу отримує страховий захист від збитків внаслідок пошкодження застрахованого об'єкта у випадку аварії, зіткнення з будь-яким іншим предметом, пожежі, самозагорання, перевертання, стихійного лиха, вибуху, протиправних дій і т.п., за вилученням збитків експлуатаційного характеру.

При частковомустрахуванні "авто-каско" страхове покриття забезпечується лише в разі пожежі, вибуху двигуна, викрадення, пошкодження транспортного засобу під час викрадення, стихійного лиха.

За умовами страхування "авто-каско" страховик не відшкодовує збитків, якщо:

– вони є наслідком навмисних дій страхувальника, членів його сім'ї або осіб, у розпорядженні котрих знаходився транспортний засіб;

– вони є наслідком воєнних дій, громадянського збурення, страйків;

– вони конфісковані, арештовані, знищені за розпорядженням влади.

– засіб експлуатувався несправним;

– водій був у стані алкогольного або наркотичного оп'яніння;

– засіб використовувався з метою навчання водити (автомобіль);

– встановлено природний знос транспортного засобу або його окремих вузлів;

2.Страхування автомобілів за умов ремонту, парковий та зберігання у гаражах

За збереження автомобілів своїх клієнтів відповідальність несуть власники автотранспортних гаражів та паркових стоянок. У зв'язку: І цим пропонують два види страхового захисту:

1) нп час транспортування автомобіля до гаража, майстерні чи стоянки (якщо автомобіль не доставляють безпосередньо його власники);

2) на період перебування автомобіля на їхній відповідальності – від всіляких ризиків.

У разі настання страхового випадку страховик відшкодовує затрати на переміщення автомобіля до ремонтної майстерні та доставку його страхувальнику Ігісля ремонту. При викраденні або пошкодженні автомобіля в гаражі або на стоянці страхове відшкодування отримує власник гаража або стоянки.

Відшкодування збитків, завданих власникові транспортного засобу в результаті ДТП, як правило, здійснюється після ремонту на основі пред'явленої страхувальником накладної – рахунку, за якою страховик проводить оплату виконаних робіт.

У практиці деяких країн страховик надає безплатно автомобіль у користування страхувальнику на період ремонту його власного автомобіля.

При страхуванні транспортних набобів найчастіше використовують два види полісів: поліс з оголошеного вартістю та відкритий поліс.

Поліс з оголошеною вартістю


 
Загрузка...