REFERATUA.ORG.UA — База українських рефератівГоловна Медицина → Хвороби, які передаються статевим шляхом ?

Хвороби, які передаються статевим шляхом ?

Сексуальні відношення являються важливою частиною нашого життя. Це шлях до співпереживання і взаємної ніжності, хвилюванню і насолоді. Деякі люди мають сексуальні контакти без стійких взаємовідносин із партнером, для інших секс - частина тривалих, тривких відношень. Випадкові сексуальні зв'язки асоціюються з ризиком передачі різноманітних захворювань.

Останнім часом в Україні спостерігається різкий ріст числа захворювань, переданих статевим шляхом, особливо серед молоді. Із-за відсутності достовірної інформації, багато людей думають, що небезпека зараження під час випадкового статевого акта перебільшена. Реальність вчить, що необхідно думати про безпеку до, а не після статевого контакту. Ми сподіваємося, що дана інформація допоможе Вам захистити Ваше сексуальне життя.

Хвороби, що передаються статевим шляхом (ХПСШ), це хвороби, що виникають після сексуального контакту з людиною, що уже заражена якоюсь з них. Збудниками ХПСШ являються дрібні організми (віруси або бактерії), що живуть у різноманітних рідинах людського організму, таких як кров, сперма і вміст піхви.

Найбільш характерні загальні симптоми більшості ХПСШ: сверблячок, незвичні виділення зі статевих органів, прискорене і хворобливе січеіспускання. Іноді захворювання протікає безсимптомно. Деякі симптоми проходять без лікування, але це не означає, що хвороба пройшла, тому що збудник залишається в організмі і людина стає джерелом зараження для інших. У той же час, захворювання може загостритися знову, і цього разу буде протікати набагато тяжче.

ГОНОРЕЯ

Збудник

Мікроб гонококк. Життєздатність гонококка поза людським організмом невелика. Однак у вологому середовищі (мокра губка, мочалка, рушник) гонококк може існувати до 24 годин.

Шлях зараження

Гонореєю звичайно заражаються при статевих контактах із хворою людиною. Джерелом зараження є особи, що страждають гострим або хронічним процесом. Іноді гонорея передається нестаттєвим шляхом - через білизну, мочалки і інші предмети, якими користувалася хвора людина.

Симптоми

Інкубаційний період, тобто час із моменту впровадження інфекції до появи перших ознак хвороби, становить от декількох днів до декількох тижнів. Ознаки гонореї в чоловіків різноманітні. Спочатку виникає сверблячка і різі в області сечівника і легкий біль при сечовипусканні. Незабаром з'являються слизуваті, а потім гнійні виділення з зовнішнього отвору сечівника. Дуже важливо звернутися до лікаря в ці перші дні розвитку гонореї, тому що своєчасне лікування сприяє щодо швидкому лікуванню. Якщо час упущений, біль і різь при сечовипусканні посилюються, виділення стають багатими. Якщо хворий не лікується - хвороба посилюється, з'являється біль наприкінці сечовипускання, іноді виділяється декілька крапель крові. При поразці придатків яєчка підвищується температура тіла, виникає гострий біль у області мошонки. Двостороння поразка придатків яєчка веде до безплідності. Гонорея в жінок може протікати не так виражено, як у чоловіків: незначні болючі відчуття, виділення убогі. Якщо жінка старанно дотримує особистої гігієни, вона може не помітити цього. Але, проте , без лікування процес прогресує, уражається матка, можливо запалення прямої кишки.

Лікування

Гонорея - захворювання виліковне. Проте успіх лікування залежить від точності діагнозу, що на підставі лабораторних і інших досліджень може встановити тільки лікар. Раціональне лікування при гонореє веде до повного видужання. Дуже важливо одночасне лікування обох партнерів, щоб уникнути надалі рецидивів.

ТРИХОМОНІАЗ

Збудник

Найпростіші одноклітинні мікроорганізми (піхвові трихомонады), що мають жгутики. При висиханні трихомонади гинуть через 4-30 хв. В вологому середовищі (рушник, губки й ін.) вони утримують свою життєздатність протягом 1-2 годин.

Шлях зараження

Зараження трихомониазом відбувається, як правило, статевим шляхом і лише в рідкісних випадках - нестатевим: через предмети, якими користувалася хвора людина.

Симптоми

Інкубаційний період коливається від 3 до 11 днів. Розвитку захворювання сприяють різноманітні запальні процеси сечостатевої системи. Ознаки трихомоніаза різноманітні. У чоловіків можуть бути виділення із сечівника - дуже убогі або значні. Іноді сверблячка, різь, неприємні відчуття в області сечівника. Трихомоніаз у жінок протікає часто з більш вираженими симптомами, чим у чоловіків. Виникає почуття печіння і сверблячка в області піхви, зовнішніх статевих органів, з'являються рідкі пінисті виділення з піхви. Невчасне звернення до лікаря сприяє переходові гострого трихомоніаза у хронічну форму. При цьому після відносного добробуту періодично наступають загострення, що супроводжуються неприємними відчуттями в області сечівника, виділеннями, помірною різзю при сечовипусканні.

Лікування

Трихомоніаз - виліковне захворювання, і чим раніш хворий звертається по медичну допомогу, тим швидше вдасться досягти видужання. Дуже важливо одночасне лікування обох партнерів, щоб уникнути надалі рецидивів.

СИФІЛІС

Збудник

Сифілітична спірохета або бліда трепонема. Збудник завжди є в крові, спермі і слині хворого. В організм здорової людини потрапляє через слизові оболонки (рота, піхви, сечівника) або через ушкоджену шкіру.

Шлях зараження

Основний шлях зараження сифілісом - статтєвий. Але можливі й інші шляхи: через поцілунки з хворими людьми, у яких на губах або слизуватій оболонці рота є сифілітичні висипання; через предмети домашнього ужитку (посуд, сигарети, помада і т.і.). Сифіліс передається через плаценту від хворої матері до плоду, приводячи до внутрішньоутробного зараження, у результаті чого дитина народжується із сифілісом (уроджений сифіліс). Можливо зараження сифілісом при переливанні крові, взятої від донора, хворого сифілісом.

Симптоми

Від моменту зараження до першого прояву захворювання проходить 3-5 тижнів. У місці


 
Загрузка...