REFERATUA.ORG.UA — База українських рефератівГоловна Інше → Торговий патент, його види, особливості вибирання та термін дії

ПОШУКОВА РОБОТА

на тему:

"Торговий патент, його види, особливості вибирання

та термін дії"

1. Що таке патент?

Поняття "патент" використовується у повсякденному житті у декількох значеннях:

- торговий патент;

- патент на право індивідуальної власності;

- патент на право інтелектуальної власності (патент на винахід, корисну модель), який дає право інтелектуальної власності на об'єкт винаходу (пристрій, речовину, спосіб) або об'єкт корисної моделі (конструктивне виконання пристрою);

- інші види патентів (патент на право оренди будівель, патент на право провадження підприємницької діяльності).

Розглянемо докладно торговий патент.

Розпочинаючи господарську діяльність, кожен підприємець з'ясовує, що таке патент, чи потрібен він йому, і якщо потрібний, то яких заходів треба вжити для його придбання.

Визначення терміна "торговий патент" наведене у Законі України "Про патентування деяких видів підприємницької діяльності" від 23.03.96 р. №98/96-ВР:

торговий патент - це державне свідоцтво, яке засвідчує право суб'єкта підприємницької діяльності чи його відокремленого підрозділу займатися зазначеними видами підприємницької діяльності.

Треба мати на увазі, що торговий патент не засвідчує право суб'єкта підприємницької діяльності на інтелектуальну власність. Як вказано вище, таке право надає патент на винахід, промисловий зразок, корисну модель, патент на сорт рослини.

Торговий патент, його види, особливості вибирання та термін дії

2. Види торгових патентів

При провадженні підприємницької діяльності використовуються такі види торгових патентів:

- на право провадження торговельної діяльності;

- на право надання побутових послуг;

- на право обміну готівкових валютних цінностей;

- на право надання послуг у сфері грального бізнесу;

- короткотерміновий;

- спеціальний;

- пільговий.

Торговий патентна право провадження торговельної діяльності видається суб'єктам підприємництва для ведення торговельної діяльності у пунктах продажу товарів.

Що мається на увазі під торговельною діяльністю та пунктами продажу? У цьому контексті до торговельної діяльності належать роздрібна, оптова торгівля та діяльність у торговельно-виробничій (громадське харчування) сфері, а пункти продажу товарів, це:

- магазини та інші торгові точки, які розташовані в окремих приміщеннях, будівлях або їх частинах і мають торговельний зал для покупців або використовують для торгівлі його частину;

- кіоски, палатки та інші малі архітектурні форми, які займають окремі приміщення, але не мають вбудованого торговельного залу для покупців;

- автомагазини, розвозки та інші види пересувної торговельної мережі;

- лотки, прилавки та інші види торгових точок у відведених для торговельної діяльності місцях, крім лотків, прилавків, що надаються в оренду суб'єктам підприємницької діяльності - фізичним особам та розташовані в межах спеціалізованих підприємств сфери торгівлі - ринків усіх форм власності;

- стаціонарні, малогабаритні і пересувні автозаправні станції, заправні пункти, які здійснюють торгівлю нафтопродуктами та стиснутим газом;

- фабрики-кухні, заготівельні фабрики, їдальні, ресторани, кафе, закусочні, бари, буфети, відкриті літні майданчики, кіоски та інші пункти громадського харчування;

- оптові бази, склади-магазини або інші приміщення, які використовуються для здійснення оптової торгівлі за готівкові кошти, інші готівкові платіжні засоби та з використанням кредитних карток.

Торговий патент на право надання побутових послуг отримують суб'єкти підприємництва або їх структурні (відокремлені) підрозділи, що провадять свою діяльність як в окремих приміщеннях, будівлях, їх частинах, так і за їх межами.

Під побутовими послугами у цьому контексті слід розуміти діяльність, пов'язану з наданням платних послуг для задоволення особистих потреб замовника за готівкові кошти, а також з використанням інших форм розрахунків, включаючи кредитні картки.

Перелік послуг, які відносяться до побутових, визначається Кабінетом Міністрів України і не може змінюватися протягом бюджетного року. У цьому році до побутових послуг відносяться:

- заміна елементів живлення;

- послуги ломбардів;

- пошиття тентів, чохлів, штор, драпірувань;

- перукарські послуги (тільки на території міст Києва і Севастополя та обласних центрів);

- прокат аудіо-, відеокасет, компакт-дисків;

- прокат автотранспортних засобів;

- прокат весільного вбрання та одягу для урочистих подій;

- ремонт радіотелевізійної, аудіо- та відеоапаратури (крім структурних підрозділів, розташованих у сільській місцевості);

- ремонт та виготовлення ювелірних виробів;

- ремонт та виготовлення металовиробів;

- ремонт та технічне обслуговування транспортних засобів, що належать громадянам;

- ремонт та будівництво індивідуального житла (квартир), садових будиночків, гаражів;

- фотопослуги та послуги фотокінолабораторій;

- послуги аудіо-, відеозапису.

Торговий патент придбавається суб'єктами підприємницької діяльності або їх відокремленими підрозділами також для здійснення операцій з торгівлі готівковими валютними цінностями у пунктах обміну іноземної валюти.

До торгівлі готівковими валютними цінностями належать:

- продаж готівкової іноземної валюти,

- продаж інших готівкових платіжних засобів в іноземній валюті (дорожніх, банківських та персональних чеків),

- операції з дебетування кредитних (дебетових) карток в обмін на валюту України, інших готівкових платіжних засобів, виражених у валюті України, а також в обмін на іншу іноземну валюту.

До пунктів обміну іноземної валюти відносяться:

- обмінні пункти уповноважених банків;

- обмінні пункти інших кредитно-фінансових установ, які одержали відповідну ліцензію Нацбанку;

- обмінні пункти суб'єктів підприємницької діяльності, які діють на підставі агентських угод з уповноваженими банками.

Платний торговий патентна правоздійснення операцій з надання послуг у сфері грального бізнесу придбавається для провадження діяльності, що пов'язана з:

- облаштуванням казино, інших гральних місць (домів);

- облаштуванням гральних автоматів з грошовим або майновим виграшем;


 
Загрузка...