REFERATUA.ORG.UA — База українських рефератів


Загрузка...

Головна Педагогіка, Сценарії виховних заходів → Ігри-заняття із сюжетними картинками

мишка Шпарка...".

По закінченні читання він питає дитину, що дід і баба зробили з ріпкою (помили, почистили і почали їсти).

— Дід Андрушка, баба Марушка і онучка Мінка, — каже дорослий і виставляє на стіл фігурки людей окремо, — їдять солодку ріпку, їдять і приказують: дуже-дуже солодка ріпка! Яка вона?

Дитина відповідає. Дорослий продовжує.

— Собачка Мінка, кицька Варварка і мишка Шпарка дивляться на них, але ріпку не їдять. Зараз їм онучка іншу їжу принесе: кішечці молочка і шматочок ковбаски. Пий, киценько, молоко! їж ковбаску. Собачці — кісточку, а мишці — скоринку хліба або шматочок сиру. Гризи, Міночко, кісточку! Гризи, мишко, скориночку!

Дитина повторює.

Потім дорослий пропонує дитині розповісти, хто що їсть.

Мета. Закріплювати знання дітей, набуті на заняттях з математики протягом 1 і 2 кварталів згідно з вимогами програми. Розвивати кмітливість, математичне мислення, пам'ять. Виховувати увагу, зосередженість, рішучість, самостійність у виконанні завдань.

Обладнання. Кольорові вагончики на кожну дитину (7 штук), картки до ігор "Лото", "Кольорова квітка", "Будиночки", "Увага!", математичні ребуси, площинне зображення геометричних фігур.

Підготовка вихователя. Виготовила роздатковий матеріал для розвиваючих ігор.

Підготовка дітей. Діти навчились рахувати в межах 10, познайомились з цифрами від 1 до 10, з днями тижня, вміють описувати геометричні фігури. Навчились розв'язувати задачі та приклади за малюнками. Вміють орієнтуватись на папері, знаходити й називати суміжні числа. Діти знайомі з розвиваючими іграми, використовуючи їх протягом дня.

Хід заняття

Під музику В.Шаїнського "Голубий вагон" діти заходять в групу, вітаються. Загадую загадку.

"Один з дугою тягне всіх за собою".

— Так, це поїзд. У нас у групі теж є поїзд, і він чарівний.

Що позначають вагончики? (Дні тижня).

Подивіться, який він красивий, цей поїзд... Але де ж вагончики? Здогадались, вони вирішили сховатись. Ось ми зараз назвемо дні тижня й вагончики з'являться. Треба назвати дні тижня по порядку.

Називає дні тижня 1—2 дитини, а потім по порядку кожна дитина називає один день.

— Назвіть, який сьогодні день?

— Який день буде завтра?

— Який день був вчора?

— Який перший день тижня?

— Молодці. Ви правильно відповідали на запитання. Але де ж вагончики?

Раптом пролунав сигнал (звук сопілки).

— О, діти, мабуть, цей сигнал запрошує нас продовжувати мандрівку в країну математики, але ж вагончиків немає, почекаємо їх.

— А вам, діти, мабуть, цікаво дізнатись, що сховано під серветками на ваших столах?

Діти знімають серветки. Перед кожною дитиною в коробці роздатковий матеріал з математичним завданням.

— Так, перед вами лежать вагончики, які позначають дні тижня. У нас є поїзд... Ой, а я здогадалась! Якщо ми з вами будемо правильно виконувати завдання, то й з'являться наші вагончики-дні. Коли ми виконаємо всі завдання, поїзд-тижневик відвезе нас до бабусі-казки.

— Який перший день тижня? (Понеділок).

— Візьміть вагончик-понеділок, подивіться на зворотний бік. Яке завдання ви повинні виконати?

— Так, треба викласти квіточки з пелюсток. Але де ж вони? Подивіться, діти, яка за нами зелена галявина, а на ній пелюсточки. Та й до бабусі без квіточок їхати не годиться. Треба скласти квіточку так, щоб пелюсточки-цифри знаходились на своєму місці від 1 до 10.

Діти виконують завдання. Вихователька схвалює дітей.

— Які красиві квіти і так багато й пелюсточки-цифр на своїх місцях. Гарний букет ми зберемо для нашої бабусі.

Вихователь виставляє на дошці вагончик-день.

— Ось і з'явився наш перший вагончик-день.

— Яке завдання надає вівторок?

Діти повертають на другий бік, знайомляться із завданнями.

— Щоб нам не було сумно в дорозі, ми з вами пограємось в лото. Виграє той, хто першим закриє названі віконечка і підніме руку.

Коли діти виконають завдання, вихователь схвалює дітей і виставляє на дошці вагончик-день.

— Ось вже два вагончики. І нам не буде тісно мандрувати.

— А зараз який день нас чекає? (Середа).

— Що вона нам пропонує зробити?

— Так, вам потрібно розв'язати приклади, щоб дізнатися, скільки кілометрів нам ще залишилось їхати до бабусі-казки.

Діти розв'язують приклади за малюнками, вихователь, перевіривши, схвалює дітей і виставляє вагончик-день.

— Вже половину шляху ми проїхали, залишилось ще стільки ж.

— Настав день тижня. Який? (Четвер).

— В цей день ми завжди зустрічаємось з Лідією Іванівною. Що вона з вами проводить? (Фізкультуру).

— Взяли вагончики, подивились на завдання.

— Так, зараз ми з вами трішки розімнемося. Уявіть, що це річка, а це камінці. Треба по них пройти, надивляючи геометричні фігури. Розділимося на дві команди. Яка команда швидше дійде до куба й візьме фломастер, який нам потім знадобиться.

Діти виконують завдання-фізкультхвилинку.

— От ми з вами й розім'ялись. Всі перемогли. У нас вже чотири вагоника. Весело з вами мандруємо.

Вихователь виставляє на дошці вагончик-день.

— На нас чекає наступний день. Який? (П'ятниця).

— Якого кольору вагончик? (Жовтий).

— Давайте згадаємо, що нагадує жовтий колір в дорожному русі? (Увага! Приготувались!).

— Ось вам і наступне завдання. Візьміть чисту картку. Уважно подивились на мою картку, запам'ятали, а зараз так само викладіть на своїх картках.

Діти виконують завдання. Вихователь перевіряє помилки, схвалює. Потім виставляє на дошці вагончик-день.

— Діти наші уважні, бо знають кольори дорожного руху.

— Який шостий день? (Субота).

— Що ви бачите на зворотньому боці вагончика? (Будинок).

Вихователь звертає увагу дітей на макет будинків.

— Діти, уявіть, що це селище, де живе наша бабуся-казка. Але як же ми зможемо знайти де вона живе, якщо не на всіх дверях позначена нумерація. Давайте позначимо двері відповідними цифрами.

Діти виконують завдання, визначаючи суміжні числа.

— Яка нумерація твого будиночка?

Вихователь запитує декількох дітей. Після перевірки, виставляє на дошці вагончик-день.

— Скоро вже наша зупинка. Який останній день в тижні? (Неділя).

— Що ми робимо в цей день? (Відпочиваємо).

— Так, скоро ми приїдемо до бабусі-казки на відпочинок. Але якось незручно без подарунків. Що нам підказує вагончик-день? (Намалювати).

— От і добре, приготуємо малюнки для бабусі. Треба з'єднати лінією цифри-крапки від 1 до 10 й одержите цікаві малюнки.

Діти виконують завдання. Вихователь виставляє останній вагончик.

— Які ви молодці. Пора нам прощатися із сусідами-пасажирами, подаруйте їм свої малюнки.

— А ось і зупинка, виходить пора. Скоріше, скоріше виходь, дітвора! Нас вже бабуся-казка зустрічає.

— Доброго дня, мої онуки! Як я вам рада, дуже вас чекала. Підемо до мене, я вас пригощу пирогами та казками.

Вихователь. Діти, подивіться яка гарна ця книга казок. А ви хочете довідатись, що в середині цієї книжки, які казочки там живуть?

Вихователь хоче відкрити книгу, але вона не відкривається, бо закрита на три різні замки.

— Діти, щоб відчинити цю чарівну книгу, нам треба підібрати відповідний ключ до кожного замка.

(Вихователь пояснює, як потрібно підбирати ключі за відповідністю геометричних фігур на ключі і замку).

Діти виконують завдання. Чарівна книга відкривається. Вихователь дістає з книги зелений конверт.

— Якого кольору конверт?


 
Загрузка...